اوضاع افزایش هزینه خانوارها در شهرها

به گزارش وبلاگ کانادا، گزارش های رسمی از این حکایت دارد که در اردیبهشت ماه سال جاری بیشترین افزایش هزینه برای خانوارهای هرمزگانی و کمترین برای آذربایجان غربی نسبت به سال گذشته ثبت شده است.

اوضاع افزایش هزینه خانوارها در شهرها

به گزارش وبلاگ کانادا، اعلام اخیر مرکز آمار درباره شرایط شاخص قیمت کالا و خدمات در ایران نشان داد که تورم سالانه در اردیبهشت ماه با کاهش روبرو شده و با ریزش 2.4 درصدی به 29.8 درصد رسیده است، همچنین تورم نقطه به نقطه(تغییر نسبت به ماه مشابه سال قبل) با رشد 1.2 درصدی نسبت به فروردین به 21 درصد و تورم ماهانه به 2.5 درصد رسید.

این در حالی است که آنالیز شرایط استان های مختلف در جریان تغییر قیمتها از این حکایت دارد که در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه برای استان بوشهر با 4.7 درصد و کمترین نرخ در آذربایجان غربی با 0.6 درصد افزایش ثبت بوده است.

همچنین بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان با 30.5 درصد و کمترین به آذربایجان غربی با 13.7 درصد اختصاص دارد.

در رابطه با نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه نیز بیشترین نرخ در استان ایلام با 35.8 درصد و کمترین آن به استان­ های آذربایجان غربی و فارس با 26.5 درصد گزارش شده است.

اوضاع تورم در شهرها

اما آنالیز شرایط شهرها در تغییر قیمت های اردیبهشت نشان می دهد که بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان بوشهر با 4.6 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با 0.3 درصد افزایش است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری نیز برای استان هرمزگان با 29.8 درصد و کمترین آن برای آذربایجان غربی با 13.4 درصد است.

برای ایلام با 35.4 درصد و فارس با 25.3 درصد بیشترین و کمترین تورم سالانه گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اوضاع افزایش هزینه خانوارها در شهرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع افزایش هزینه خانوارها در شهرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید