توصیه هایی برای همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کووید 19

به گزارش وبلاگ کانادا، با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان این پرسش مطرح است که بیماری کووید 19 چه تاثیری بر فصل شیوع آنفلوآنزا خواهد داشت؟

توصیه هایی برای همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کووید 19

به گزارش وبلاگ کانادا از ایسنا، دکتر گرگوری پولند کارشناس بیماری های عفونی و مدیر گروه تحقیقات واکسن کلینیک مایو می گوید: درحالیکه پیش بینی دقیق آنچه در فصل پاییز و زمستان با آن روبرو هستیم سخت است اما با آنالیز آنچه در نیمکره جنوبی و سرانجام یافتن فصل آنفلوآنزا اتفاق افتاده، می توان به سرنخ هایی دست پیدا کرد.

به گفته این کارشناس بیماری های عفونی، در صورت استفاده از ماسک و حفظ فاصله مناسب، با آنچه در نیمکره جنوبی مشاهده نموده ایم بار ناشی از شیوع آنفلوآنزا فرایند کاهشی پیدا می نماید. بنابراین، استفاده از ماسک موثر است و در کاهش انتقال بیماری های عفونی اهمیت دارد.

راهکارهای به کار گرفته شده به منظور کند ساختن شیوع بیماری کووید 19 از قبیل استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی صحیح دست ها در کاهش شدت شیوع آنفلوآنزا نیز اهمیت دارد.

این کارشناس بیماری های عفونی تاکید نمود: توصیه می گردد افرادی که قصد دریافت واکسن آنفلوآنزا را دارند زودتر از سال های قبل اقدام نمایند و این کار را تا ماه های نوامبر و دسامبر (اواسط پاییز) به تاخیر نیندازند.

وی در این رابطه شرح داد: آنفلوآنزا خود می تواند با مسائل جسمی متعددی همراه باشد و فشار مضاعفی به سیستم درمانی وارد کند.

این پزشک توصیه کرد که برای حفظ سلامت خود، اعضای خانواده و افراد جامعه تزریق واکسن آنفلوآنزا در افراد آسیب پذیر و گروه های حساس اجرا شده و نکاتی همچون استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی دست ها به طور مرتب انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "توصیه هایی برای همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید