تولید آیفون ویژه اپل مخصوص هکرها!

به گزارش وبلاگ کانادا به نقل از انگجت، آیفون تولیدی برای استفاده هکرها به اختصار سی آر دی نام گرفته که مخفف وسیله تحقیقات امنیتی است. محققان امنیتی می توانند با استفاده از این گوشی نقاط ضعف و قوت و آسیب پذیری های آیفون را بررسی کنند و یافته های خود را در اختیار اپل قرار دهند.

تولید آیفون ویژه اپل مخصوص هکرها!

آیفون های اس آر دی تنها با تنظیمات کنترل شده در دسترس محققان امنیتی قرار می گیرند و البته دارای دسترسی های خاصی به نرم افزارها و سخت افزارهای اپل هستند که در آیفون های عادی ممکن نیست. از جمله این دسترسی ها می توان به دسترسی به پوسته روت گوشی و امکان اجرای برخی فرامین خاص اشاره کرد.

این گوشی ها برای استفاده عادی عرضه نشده اند و اگر محققان آسیب پذیری های را از طریق آنها بیابند باید آن را به اپل یا یکی از شرکای تجاری تأیید شده این شرکت گزارش کنند. سپس اپل برای حل مشکل یادشده تلاش می کند و زمانی را نیز برای رفع نقص اعلام می کند. تا آن زمان محققان حق ندارند یافته های خود را در اختیار اشخاص ثالث قرار دهند.

دسترسی به این گوشی ها محدود خواهد بود و محققان از طریق ثبت نام در یک برنامه ویژه می توانند آنها را دریافت کنند. اجرای این برنامه موجب توقف اجرای طرح اعطای جایزه به افراد شناسایی کننده ضعف های امنیتی آیفون نمی شود. در قالب این برنامه حداکثر یک میلیون دلار به افرادی که حفره های امنیتی تولیدات اپل را شناسایی کنند، جایزه داده می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تولید آیفون ویژه اپل مخصوص هکرها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید آیفون ویژه اپل مخصوص هکرها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید