تکنولوژی مورد استفاده در سیستم های تبلیغ ریتارگتینگ چیست؟

به گزارش وبلاگ کانادا، هدف از تبلیغات ریتارگتینگ یادآوری محصولات به مشتریان قبلی است. هنگامی که مشتریان در حال مرور مقالات و محتواهای وب هستند، سیستم ریتارگتینگ از کوکی ها به عنوان کانون اطلاعات استفاده می کند تا به بازدیدکنندگان شما تبلیغات مرتبط را نشان دهد. این کار باعث می شود تا مخاطبان هدف و بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل شوند. اما سوال اصلی اینجاست که پلتفرم های تبلیغاتی مانند گوگل ادز از چه فناوری خاصی استفاده می کنند؟ برای دریافت پاسخ این سوال ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

تکنولوژی مورد استفاده در سیستم های تبلیغ ریتارگتینگ چیست؟

تبلیغات ریتارگتینگ چگونه کار می کنند؟

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد با استفاده از کوکی ها کار می کند. در این روش بخش های کوچکی از داده های کاربران که در سطح وب گشت و گذار می کنند در یک بازه زمانی خاص ذخیره می گردد. سپس تیم های بازاریابی می توانند از این داده های کوکی برای ارائه مجدد تبلیغات به کاربران برای یادآوری آنچه می خواهند بخرند استفاده کنند. با نشان دادن تبلیغات مرتبط و هدفمند به مشتریان علاقه مند، فرایند ای تحت عنوان آگاهی از برند شکل می گیرد.

تبلیغات ریتارگتینگ در اشکال و شیوه های مختلفی صورت می گیرد. این نقاط تماس می توانند به صورت ایمیل، پیامک، بنر تبلیغاتی یا تبلیغات کلیکی و اقدامی ظاهر شوند.

دلیل موثر بودن تبلیغات ریتارگتینگ چیست؟

سیستم ریتارگتینگ کاملا دقیق عمل می کند. این سیستم می توانید مشتریان را بر اساس ویژگی ها یا رفتارشان تقسیم بندی کند؛ امری که به شما امکان می دهد تا با ایجاد تبلیغات مرتبط باعث افزایش فروش کسب و کار خود شوید. مهم نیست که کدام بخش را انتخاب می کنید، مهم این است که با هدفگیری مخاطبانی که قبلا از وبسایت شما بزدید کرده اند آن ها را ترغیب به بازگشت می کنید. هر بار که این مخاطبان تبلیغات یا ایمیل های هدفمند شما را می بینند، به یاد برند شما می افتند. تکرار این موضوع ممکن است موجب خرید مجدد آن ها گردد.

تفاوت بین ریتارگتینگ و ریمارکتینگ چیست؟

اصطلاحات بازاریابی مجدد یا ریمارگتینگ و هدفگیری مجدد یا ریتارگتینگ اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما ماهیت آن ها کاملاً یکسان نیست.

بازاریابی مجدد: اصطلاح ریمارکتینگ اغلب هنگام جمع آوری اطلاعات تماس از مشتریان احتمالی به منظور ارائه کمپین های ایمیلی استفاده می گردد.

هدف گیری مجدد: اصطلاح ریتارگتینگ اغلب برای نمایش تبلیغات بالقوه به کاربرانی که قبلا از سایت شما بازدید کرده اند استفاده می گردد. این تبلیغات در قالب بنر سایت و پوستر تبلیغاتی در سایت ها و رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب انجام می شوند. هدف گیری مجدد معمولاً شامل کوکی ها می گردد.

با هدف گیری رفتاری (behavioral targeting)، تبلیغ کنندگان، مخاطبان هدف خود را بر اساس اقدامات آن ها تعریف می کنند. تبلیغات ریتارگتینگ یک شکل معمولی از هدف گیری رفتاری است. زیرا افرادی را هدف قرار می دهد که از یک صفحه وب بازدید کرده اند. به عنوان مثال، پس از بازدید شخصی از یک صفحه محصول خاص، بعداً یک تبلیغ نمایشی در سایت دیگری برای همان محصول به آن شخص ارائه می گردد.

با هدف گیری متنی (contextual targeting)، تبلیغ کنندگان، مخاطبان هدف خود را بر اساس ارتباط محتوای سایت های دیگر تعریف می کنند. در حالی که هدف گیری متنی را می توان برای هدف گیری مجدد اعمال کرد، تبلیغ کنندگان اغلب از آن برای دستیابی به مشتریانی که از سایت های دارای محتوای مرتبط بازدید کرده اند استفاده می کنند.

بهترین استراتژی برای تبلیغات ریتارگتینگ کدام است؟

بهترین راهبرد برای جذب مخاطبان هدف، نمایش مجدد محصولاتی است که مورد علاقه آن ها می باشد. به طور مثال، زمانی که یک مخاطب چند روز را در پی خرید کفش بوده است، بهتر است به او تبلیغاتی با مضامین کفش و کتانی نمایش دهیم. البته هر چیزی که به پوشاک ربط داشته باشد، می تواند برای چنین مخاطبی خوشایند باشد.

از طرفی، محصولات مختلف پنجره های زمانی متفاوتی را برای هدفگیری مجدد تضمین می کنند. به عنوان مثال، افرادی که در حال خرید بلیت سفر یا محصولات مرتبط با آن هستند، فورا باید هدف گیری شوند. در مقابل، افرادی که برای خرید کالاهای لوکس اقدام می کنند، در آینده نیز ممکن است برای خرید چنین محصولاتی اقدام کنند. بنابراین، فاکتور زمان در تبلیغات ریتارگتینگ بسیار مهم است.

انواع تبلیغات ریتارگتینگ

شما می توانید از فیسبوک، اینستاگرام، تیک تاک و پینترست با تبلیغات رسانه های اجتماعی برای دستیابی به مشتریان هدف (مشتریان آینده) استفاده کنید. برای این کار باید در پی مخاطبانی باشید که در حوزه کسب و کار شما فعال هستند و محصولات مرتبط را مشاهده می کنند. به طور مثال اگر دارای فروشگاه محصولات کوهنوردی هستید، باید به سراغ پیج های گردشگری و کوهنوردی بروید.

اکنون دو راه پیش روی شما وجود دارد. اول، می توانید از مالک پیج درخواست کنید تا محصولات شما را تبلیغ کند. دوم آن که می توانید به تمام فالوورهای پیج مربوطه پیام شخصی ارسال کنید. قطعا راه اول هوشمندانه تر است.

طراحی بنرهای تبلیغاتی برای آغاز کمپین خود

اکنون که با فناوری تبلیغات ریتارگتینگ آشنا شدید، وقت آن رسیده است تا به سراغ طراحی تبلیغات بروید. تبلیغات بنری بهترین روش برای نمایش محصولات شما هستند. حتما چنین تبلیغاتی را در وبسایت ها مختلف مشاهده کرده اید. این بنرها معمولا در لابه لای متن و سایدبارها نمایش داده می شوند. هر چه بنرهای شما مجذوب کننده تر باشند، شانس کلیک بیشتری خواهند داشت.

نکته مهمی که در چنین تبلیغاتی وجود دارد، طراحی صفحه فرود مجذوب کننده است. زمانی که مخاطب بعد از دیدن بنر تبلیغاتی قصد اقدام داشته باشد، انتظار دارد وارد صفحه مجذوب کنندهی گردد که تمام محصولات مورد نظر او در آن نمایش داده شده باشند. بنابراین باید در طراحی پوستر محصولات خود نهایت دقت را داشته باشید.

سخن پایانی

تبلیغات ریتارگتینگ به عنوان بهترین استراتژی تبلیغاتی به شمار می روند. یافتن مخاطبان هدف که علاقه به محصولات شما داشته باشند کار بسیار دشواری است. اما فناوری ریتارگتینگ این مشکل را کاملا آسان کرده است. شما باید در پی پلتفرم ها و تبلیغ دهندگان حرفه ای بروید. در غیر این صورت تبلیغات شما با شکست روبرو خواهد شد.

منبع: فرارو

به "تکنولوژی مورد استفاده در سیستم های تبلیغ ریتارگتینگ چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی مورد استفاده در سیستم های تبلیغ ریتارگتینگ چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید