روباه مافوق صوت؛ شکست ناپذیرترین جنگنده روسی

به گزارش وبلاگ کانادا، میگ 31 روسی که اغلب به عنوان روباه هاوند شناخته می گردد یک جنگنده پرقدرت است که به علت کارایی و قابلیت های ویژه اش در میدان نبرد و سرعت بالا مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.

روباه مافوق صوت؛ شکست ناپذیرترین جنگنده روسی

جنگنده میگ 31 از هواپیماهای رهگیر مافوق صوت برای دفاع از حریم هوایی روسیه در برابر انواع تهدیدها طراحی شده است که آن را به یک دارایی حیاتی و ارزشمند تبدیل نموده است.حضور این روباه مافوق صوت در آسمان به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر دشمنان عمل می نماید زیرا توانایی های ویژه ان و به ویژه سرعت بالایش، سبب می گردد تا به راحتی هواپیماها یا موشک های دشمن را رهگیری و منهدم کند که مزیت کلیدی این جنگنده به شمار میرود.

این جنگنده می تواند به طور همزمان چندین هدف را در بردهای طولانی ردیابی کند. موشک های هوا به هوای r33 و r37 می توانند با اهداف در فواصل بسیار فراتر از برد بصری درگیر شوند و به آن امتیاز قابل توجهی با شعاع رزمی بیش از 720 مایل یا 1160 کیلومتر بدهند. موتور قدرتمند D30 f6 نیروی بسیار زیادی ایجاد می نماید که امکان صعود سریع و مانوردهی را در طی جنگ فراهم می نماید.

سازه سخت و سنگین این روباه مافوق صوت سبب شده که در برابر آسیبهای جنگی بسیار انعطاف پذیر باشد و بقای آن را در شرایط جنگی شدید تضمین کند.پیکربندی کابین شامل یک صندلی برای خلبان و یک صندلی برای افسر تسلیحاتی است.

این روباه مافوق صوت مجهز به تجهیزات الکترونیک و اویونیک پیشرفته برای مقابله با کوشش های دشمن در فریب رادار است و سیستم های راهنمایی این جنگنده برای اسکورت و محافظت استفاده می شوند.

این جنگنده مافوق صوت می تواند مهمات مختلف هوا به زمین را حمل کند و در صورت لزوم آن را به یک پلتفرم چند منظوره بدل سازد.در هر شرایط آب و هوایی و به ویژه در شب کارایی این جنگنده بیشتر می گردد.

منبع:راهنماتو

منبع: فرارو

به "روباه مافوق صوت؛ شکست ناپذیرترین جنگنده روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباه مافوق صوت؛ شکست ناپذیرترین جنگنده روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید