روش تهیه یک پاستای خلاقانه و خوشمزه

به گزارش وبلاگ کانادا، برخی از خانم های خانه دار عادت نموده اند با یک ماده غذایی فقط همان غذایی را که بلد هستند، درست نمایند و هیچ وقت فکر هم نمی نمایند که مثلا با آن ماده غذایی که فقط یک نوع غذا می توانستند درست نمایند، چه غذاهایی می توانند خلق و کشف نمایند که تا به حال نه کسی خورده و نه دیده.

روش تهیه یک پاستای خلاقانه و خوشمزه

پس اگر اهل ریسک هستید، با ما همراه شوید تا یک پاستا باقالای خوشمزه درست کنید و خودتان را هم صاحب اثر بدانید؛ ما کنار می کشیم.

هر نوع پاستایی که دوست دارید، از انواع رشته ای تا شکل های مختلف پاپیونی، حلزونی یا مارپیچ یا ... را انتخاب کنید. پاستا همواره هوادار دارد. پس تا این جای کار نگران توجه و استقبال افراد خانه نباشید. پاستا که ماده اصلی غذا باشد، دیگر بقیه ماجرا حل است. فقط فضاسازی و جوسازی یادتان نرود. فضای خانواده را برای خوردن غذایی تازه و البته لذیذ آماده کنید.

باقلا سبز را حتما تا امروز فقط در باقلاپلو با گوشت و مرغ استفاده نموده اید ولی این باقلای بی زبان در جاهای دیگر هم می تواند خودنمایی کند و مزه اش را به رخ بکشد. مخصوصا اگر با سبزی های معطر باشد؛ پس یادتان باشد که در این غذا سبزی معطر هم داریم.

اگر سه، چهار تا پیازچه کوچک هم باشد که خیلی خوب می گردد؛ پس پیازچه ها را حلقه حلقه ببرید تا قشنگ تر باشد. جوانه ماش و گرانول سیر و گردو هم می خواهیم. اگر کمی کنجد و پوست پرتقال هم برای خوش طعم ورنگ کردن پاستا داشته باشید که دیگر شاهکار نموده اید. البته پوست پرتقال را رنده کنید. خیلی زیاد هم نباشد، مثلا میزان یک قاشق مرباخوری.

حالا پاستا را درست مثل بقیه پاستاهایتان که درست می کردید، آب کش کنید. باقلا را هم بپزید. کمی نمک، زردچوبه و فلفل هم به آن بزنید. وقتی پاستا را آب کش کردید، بگذارید خوب دم بکشد.

وقتی پاستاها خوب دم کشیدند، درون یک کاسه بریزید. بعد باقلاهای پخته شده را به آن اضافه کنید. سبزی های معطر و پیازچه های حلقه شده، گرانول سیر و گردوی خرد شده و کنجد و پوست پرتقال را هم به آن اضافه کنید. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون روی آن بریزید و خوب هم بزنید. حالا پاستای باقلای شما آماده است. یک پاستای تازه و متفاوت با طعمی متفاوت و البته هیجان انگیز.

منبع: همشهری آنلاین

به "روش تهیه یک پاستای خلاقانه و خوشمزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تهیه یک پاستای خلاقانه و خوشمزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید