ساینا S دوگانه سوز ، چیزی که باید می بود و نیست

به گزارش وبلاگ کانادا، چند ماهی از تحویل اولین سری ساینا S دوگانه سوز می گذرد. اما بسیاری از تحویل گیرندگان از خودروهای تحویلی راضی نیستند و دو ماهی است که تحویل آن با مشکلاتی نیز روبرو شده است. در این مطلب با یکی از خریداران ساینا S دوگانه که هنوز با نزدیک به دو ماه تاخیر خودروی خود را تحویل نگرفته است، مصاحبه کردیم و موضوع شکایت آن ها از شرکت سایپا را جویا شدیم.

ساینا S دوگانه سوز ، چیزی که باید می بود و نیست

بیت ران - رضا نوروزی: شرکت سایپا پاییز پارسال از نسخه دوگانه سوز ساینا اس در قالب یک برنامه پیش فروش رونمایی کرد. این خودرو با تحویل اردیبهشت تا شهریور 1402 بود که بعضی از آن ها تحویل شده است. اما با تحویل اولین سری، تغییرات غیرمنتظره سایپا رو همه را متعجب کرد. برای پیگیری این موضوع با یکی از خریداران مصاحبه ای داشتیم که در ادامه به آن می پردازیم.

مصاحبه

وبلاگ کانادا - خودتان رو معرفی کنید؟

طاهری: بنده وحید طاهری راننده تاکسی بین شهری و ساکن استان زنجان هستم.

بیت ران - شکایت شما از شرکت سایپا چیست؟

ما و جمعی از همکاران صنف رانندگان تاکسی برون شهری که به صورت آزاد فعالیت می کنیم، دی ماه پارسال برای پیش خرید ساینا S دوگانه سوز اقدام کردیم. در این طرح پیش فروش، مبلغ 114 میلیون و 500 هزار تومان به عنوان پیش پرداخت به حساب شرکت سایپا واریز کردیم. موعد تحویل این برنامه پیش فروش، اردیبهشت تا شهریور سال 1402 بود که خودروی بنده تحویل مرداد است و هنوز تحویل نشده است.

بیت ران - درباره تاخیر حق با شماست. اما شکایت شما فقط از بابت تاخیر است؟

طاهری: خیر. شکایت اصلی ما از آپشن خودروهای تحویلی است. پارسال آذر ماه مدیر پروژه ساینا S دوگانه سوز طی مصاحبه ای اختصاصی با سایپا نیوز ویژگی های این خودرو را گفت. تقریبا تمام ویژگی هایی که در این مصاحبه عنوان شد از خودروهای تحویلی حذف شده و وجود ندارد.

ما مشتریان نیز با توجه همین مصاحبه، اقدام به پیش خرید ساینا S دوگانه سوز کردیم زیرا در این مصاحبه عنوان شد که این خودرو برای کاربری تاکسی تغییراتی خواهد داشت که برای ما رانندگان مطلوب است. برای مثال بنا بود که به منظور ارتقاء عملکرد و دوام بیشتر جلوبندى خودرو، از نیم اکسل های تقویت شده در محور جلوى خودرو استفاده گردد، اما انجام نشد.

تغییر دیگری که به منظور پیش بینی کاربری تاکسی و بعلاوه افزایش وزن خودرو به علت وجود مخزن گاز، بنا بود انجام گیرد تقویت سیستم ترمز بود که آن هم تغییری نداشته است.

مورد دیگر استفاده از شیربرقى مخزن بود که ایمنی بیشتر مدار پرفشار سامانه گاز را فراهم می سازد. این شیر قرار بود برای اولین بار در این خودرو استفاده گردد که در خودروهای تحویلی وجود ندارد.

محل سوختگیری گاز که به بدترین شکل تعبییه شده است.

بخش دوم مصاحبه

بیت ران - آپشن های زیادی بنا بود در این خودرو باشد اما حذف شده است. این خودرو ساینا S است ولی انگار تنها در نمای ظاهری این طور است و در بخش فنی و آپشن همه موارد حذف شده است.

طاهری: بله همین طور است. ساینا S دوگانه سوز در بخش فنی و آپشن هیچ تفاوتی با ساینا معمولی ندارد و بیشتر از این که ساینا S باشد، یک ساینای معمولی است. کلاستر (جلو آمپر)، سیستم برق مالتی پلکس، دریچه گاز برقی، سیستم GSI و چراغ همراهی تا درب منزل که از مهم ترین تفاوت ها بود، در ساینا S دوگانه سوز وجود ندارد.

بیت ران - ظاهرا مخزن گاز هم با وعده ها متفاوت بوده است، شرح می دهید؟

طاهری: بله. نکته دیگری که در مصاحبه مدیر پروژه محصول ساینا S دوگانه سوز ذکر شد، استفاده از مخزن 62 لیتری یا 11.6 کیلوگرمی (معروف به 12 کیلویی) بود. اما در خودروهای تحویلی مخزن 52 لیتری یا 9.6 کیلوگرمی نصب شده است.

بیت ران - نکته دیگری هست که نگفته باشید؟

طاهری: ما مشتریان شرکت سایپا بنابر مصاحبه مدیر پروژه این محصول، اقدام به پیش خرید ساینا S دوگانه سوز کردیم. علت خرید ما هم این بود که خودرو برای کاربری تاکسی تغییراتی خواهدداشت که برای ما رانندگان مطلوب است. اما الان با این شرایط خودروهای تحویلی که هیچ کدام از آپشن ها و موارد اعلامی در آن وجود ندارد و افزایش چندین باره قیمت در دو ماه اخیر، ما رانندگان که خودرو وسیله کسب درآمدمان است، بلاتکلیف و متضرر همچنان متنظر خودروهای خود هستیم. درخواست ما از شرکت سایپا به عنوان یک شزکت بزرگ این است که به مشتریان خود احترام بگذارد و به وعده های خود عمل کند.

تجمع متقاضیان ساینا اس مقابل مرکز ملی رقابت

قیمت ساینا S سایپا دوباره افزایش یافت / قیمت 13 مهر ماه 1402

قیمت مصرف کننده ساینا اس دوباره گران شد! / قیمت مهر ماه 1402

قیمت ساینا S سایپا دوباره افزایش یافت / ساینا S رقیب پژو پارس شد!

قیمت های تازه سایپا همه را غافلگیر کرد / اطلس و ساینا گران تر از 207 و پارس!

ساینا اس سایپا تست و آنالیز شد؛ نرم، تنبل و خوش اشتها!

منبع: بیت ران

به "ساینا S دوگانه سوز ، چیزی که باید می بود و نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساینا S دوگانه سوز ، چیزی که باید می بود و نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید