سرای همدانی های کرمانشاه احیا می گردد

به گزارش وبلاگ کانادا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای احیاء و بازسازی سرای تاریخی همدانی ها واقع در بازار سنتی شهر کرمانشاه اطلاع داد.

سرای همدانی های کرمانشاه احیا می گردد

به گزارش وبلاگ کانادا محمدرضا سهیلی با اعلام این خبر اظهار کرد: برای احیای سرای تاریخی همدانی ها در بافت تاریخی شهر کرمانشاه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری مبلغ 600 میلیون تومان اختصاص یافته است.

وی احیاء بافت ارزشمند تاریخی شهر کرمانشاه را یکی از اولویت های این اداره کل خواند و اضافه کرد: در بافت تاریخی شهر کرمانشاه سراهای قدیمی متعددی وجود دارد که نیازمند بازسازی و بازسازی هستند تا با کاربری مناسب رونق گذشته را به دست آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان توضیح داد: یکی دیگر از نکات مثبت احیاء بافت تاریخی توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی است که معماری یکی از جلوه های مهم آن است.

وی گفت: قرار گرفتن سرای همدانی ها در کنار مجموعه تکیه بیگلربیگی و چند اقامتگاه سنتی، می تواند باعث رونق محله فیض آباد و تشویق مردم برای احیای بناهای ارزشمند این محدوده شود.

سهیلی اضافه کرد: مالی شدن این محلات و بالا رفتن ارزش اضافه کرده آن ها قطعا به جریان یافتن زندگی در بافت تاریخی شهر کرمانشاه یاری می نماید.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه سامان دهی و احیاء سرای همدانی ها آغاز شده و سال جاری در یکی از جبهه های این مجموعه کار بازسازی و بازسازی سقف و تعویض درب ها انجام می شود.

سرای همدانی ها در بافت قدیم شهر کرمانشاه در محله فیض آباد قرار گرفته است که قدمت آن به دوره قاجار باز می شود. در نزدیکی آن بناهای قدیمی و با ارزش دیگری همانند خانه صارم الدوله، مسجد و حمام نظام، خانه حاج اکبرپور، تکیه بیگلربیگی و ... قرار دارند.

منبع: دنیای سفر

به "سرای همدانی های کرمانشاه احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرای همدانی های کرمانشاه احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید