فعالیت سینماها در ماه رمضان همچون سال گذشته است.

به گزارش وبلاگ کانادا، با توجه به اینکه مجوز فعالیت سینماها تا سحر از طرف پلیس و اماکن کشور صادر شده، سخنگوی شورای صنفی نمایش و رئیس انجمن سینماداران بیان کردند که سال جاری برنامه ویژه ای متفاوت از سال های گذشته در نظر گرفته نشده است.

فعالیت سینماها در ماه رمضان همچون سال گذشته است.

با توجه به اینکه رییس پلیس مرکز مجوز فعالیت سینماها را از افطار تا سحر صادر نموده است، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش، درباره برنامه های طرح افطار تا سحر شرح داد: در جلسه هفته گذشته قرارداد بعضی از فیلم ها ثبت و اعلام شد. اما تعدادی از سرگروه ها مثل سینما آزادی، استقلال، باغ کتاب و سینما آستارا این هفته قراردادشان را ارائه خواهند داد که فردا (پانزدهم اردیبهشت) در جلسه ثبت خواهد شد. بعلاوه در ادامه برنامه عید فطر را نیز اعلام خواهند کرد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره چگونگی اجرایی شدن این برنامه نیز بیان نمود: ما زیرمجموعه سازمان سینمایی هستیم و مجوز صادر شده است، ولی همه ساله خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارچوبی را برای سینماها اعلام می نماید و براساس آن سینما موظف هستند که اقدام نمایند. در این زمینه شرایط جغرافیایی سینماها بسیار مهم است، مثلا پردیس های سینمایی شرایطشان با سینمای تک سالنه متفاوت خواهد بود.

فرجی در ادامه اضافه نمود: اگر درخواستی از سمت سینماداران، مجموعه های سینمایی یا فیلمسازان داشته باشیم که بخواهند اثری را به غیر از فیلم هایی که اکنون روی پرده هستند، در بازه زمانی افطار تا سحر نمایش دهند، پیگیری های لازم انجام و سپس اقدام خواهد شد. در کل تا به امروز اقدام ویژه ای متفاوت از برنامه های سال های گذشته در ایام ماه رمضان نداریم.

محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران نیز درباره اکران های ماه رمضان بیان نمود: برنامه های سال جاری مانند سال های گذشته است و تا به امروز تغییر خاصی نداشته است.

این سینمادار با بیان اینکه شورای صنفی در این زمینه تصمیم گیرنده است که چه فیلم هایی روی پرده بروند و چه برنامه های ویژه ای برای اکران داشته باشته باشیم، درباره شرایط سینماها در این ماه گفت: هر سینمایی که تمایل داشته باشد می تواند نمایش فیلم هایش را تا سحر ادامه دهد و در واقع این مجوز به صورت کلی برای تمام سینماها صادر شده و هر سینمایی که بخواهد می تواند از این چرخه خارج گردد و شرایط خودش را داشته باشد.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی

به "فعالیت سینماها در ماه رمضان همچون سال گذشته است." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سینماها در ماه رمضان همچون سال گذشته است."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید