مرحله تازه بازسازی مسجد جامع اردستان شروع شد

به گزارش وبلاگ کانادا، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان گفت: مرحله تازه عملیات اجرایی بازسازی مسجد جامع این شهرستان با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان اعتبار شروع شد.

مرحله تازه بازسازی مسجد جامع اردستان شروع شد

به گزارش وبلاگ کانادا، نرگس بهشاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به نیازسنجی که برای بهسازی و بازسازی پشت بام مسجد جامع اردستان وجود داشت، مرحله تازه بهسازی شامل سبک سازی و کاهگل و سنگ فرش پشت بام ضلع غربی مسجد شروع شد.

وی با بیان اینکه بعلاوه در قسمت سردر غربی مسجد جامع ساخت ساباط که بیشتر بخشی از آن به همراه برطرف خطر سردر انجام می گردد نیز در دستور کار اداره میراث فرهنگی قرار گرفته است، اضافه نمود: اعتباری که برای انجام بهسازی و بازسازی و ساباط مسجد جامع اردستان در نظر گرفته شده حدود 500 میلیون تومان است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان در مورد گلایه مردم و فعالان حوزه میراث فرهنگی در مورد شرایط نظافت و مخصوصا سرویس های بهداشتی مسجد جامع اردستان گفت: مسجد جامع اردستان شاخص ترین اثر تاریخی شهرستان است، ولی کمبود اعتبارات باعث شده در این بنا با مشکلاتی روبرو باشیم.

مسجد جامع اردستان به سبک مسجد جامع اصفهان، شیوه رازی، بنا شده واکنون مسجدی چهارایوانی است

بهشاد با بیان اینکه اداره میراث فرهنگی به شدت با کمبود نیروی انسانی روبرو است و از طرفی نظافت مسجد از وظایف اداره میراث نیست، اعلام کرد: مسجد جامع اردستان خادم ندارد و اداره اوقاف و امور خیریه باید برای این بنای تاریخی که موقوفه هم هست یک خادم در نظر بگیرد.

وی توضیح داد: مسئولان شهرستان نسبت به شرایط آشفته ای که در مسجد جامع اردستان به وجود آمده ورود نمایند زیرا این بنای شاخص به حال خود رها شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان با اشاره به اتمام عملیات بهسازی مسجد خسرو اردستان، گفت: عملیات بهسازی و بازسازی محراب، سبک سازی بخشی از سقف مسجد و نم زدگی شبستان این مسجد با اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان انجام شد.

منبع: دنیای سفر

به "مرحله تازه بازسازی مسجد جامع اردستان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله تازه بازسازی مسجد جامع اردستان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید