کشف سکه 700 ساله در بلغارستان

به گزارش وبلاگ کانادا، باستان شناسان با کاوش در بلغارستان یک سکه نقره چندصدساله با تصویری از مسیح و پادشاه صربستانی را کشف کردند.

کشف سکه 700 ساله در بلغارستان

به گزارش وبلاگ کانادا به نقل از لایوساینس، باستان شناسانی که در روسوکاسترو، دهکده ای واقع در جنوب شرقی بلغارستان مشغول فعالیت بودند، یک سکه نقره هفتصدساله را کشف کردند که در یک سمت آن مسیح و در سمتی دیگر یک پادشاه صربستانی را به تصویر کشیده است.

در یک سمت این سکۀ نقره در کنار سنت استفان، چهره استفان اورُش دوم میلوتین، یکی از پادشاهان صربستان به چشم می خورد که در دوران فرمانروایی، مرزهای پادشاهی خود را تا حد قابل توجهی توسعه داد. بعلاوه تصویر مسیح در حالت نشسته در سمت دیگر این سکه نقش بسته است.

این نخستین بار است که چنین سکه ای در روسوکاسترو، که در زمان ضرب این سکه، شهری مجهز به دژ بود، کشف شده است. بر اساس بیانیه ای که به وسیله باستان شناسان منتشر شده است، کشف این سکه نقره در این دهکده نشان می دهد این نوع سکه از آنچه پیش تر تصور می شد گردش و استفاده گسترده تری داشته است.

بخش هایی از این سکه با الگوبرداری از سکه هایی ساخته شده است که در ونیز ضرب می شد. برای مثال، به تصویرکشیدن مسیح در حالت نشسته، کپی کردن مستقیم از تصویرگری مسیح در سکه های ونیزی است. سکه های ونیزی به علت یکسان بودن وزن نقرۀ آن ها، در قرون وسطی به عنوان یکی از باثبات ترین پول ها شناخته می شدند.

به گفته یک کارشناس، سکه ای که اخیرا در بلغارستان کشف شده است، یک سکه کاملاً رایج است که به وسیله پادشاهی صربستان در قرون وسطی و در دورانی فراوری می شد که به لطف معادن نقره امکان ضرب مقادیر زیاد سکه وجود داشت.

منبع: دنیای سفر

به "کشف سکه 700 ساله در بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سکه 700 ساله در بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید