یک گنجینه از سکه های طلای تاریخی از موزه ای در آلمان به سرقت رفت

به گزارش وبلاگ کانادا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، یک گنجینه از سکه های طلای تاریخی از موزه ای در آلمان به سرقت رفت.

یک گنجینه از سکه های طلای تاریخی از موزه ای در آلمان به سرقت رفت

سارقان پس از ایجاد اختلال منطقه ای در تلفن و اینترنت، مجموعه ای از سکه های طلای سلت ها (از قبایل هندواروپایی جنگجوی چادرنشین ساکن در اروپای مرکزی) را از موزه ای در آلمان ربودند.

کارکنان موزه شهر مانشینگ دریافتند که یکی از محفظه های نمایشی موزه شکسته شده و مجموعه ای شامل 450 سکه به سرقت رفته است.

بازرسان هنوز جزئیات بیشتری درباره این سرقت گزارش نداده اند اما مقام های این شهر از وقوع اختلال در خطوط تلفنی و اینترنتی در زمان سرقت خبر داده اند.

شهردار شهر مانشینگ گفت: سارقان در تمام بخشهای مانشینگ اختلال ایجاد نموده بودند. موزه در شرایط کلی از امنیت بالایی برخوردار است اما تمام راههای ارتباطی با پلیس بسته شده بود.

این مجموعه سکه های طلا در موزه سلتی و رومی شهر مانشینگ نگهداری میشد که در سال 1999 به وسیله باستان شناسان کشف شده بود. قدمت این مجموعه سکه ها به قرن سوم پیش از میلاد باز میگردد و چندین میلیون یورو ارزش دارد.

سرقت این سکه ها، جدیدترین مورد از مجموعه سرقت های قابل توجه از موزه های آلمان بشمار می آید.

پیش از این، دومین سکه طلای بزرگ دنیا از موزه معتبر بوده شهر برلین در سال 2017 ربوده شده بود.

در سال 2019 نیز گروهی از سارقان 21 جواهر و چندین شی ارزشمند را از موزه طاق سبز کاخ سلطنتی درسدن ربوده بودند. پلیس معتقد است یک باند در سرقت این جواهرات نقش داشته است. هنوز هیچ ردی از جواهرات مسروقه از جمله یک شمشیر با قبضه ای از جنس الماس پیدا نشد.

کارشناسان بیمه معتقدند اشیایی که از موزه طاق سبز ربوده شده، در مجموع 113.8 میلیون یورو ارزش دارد. رسانه های آلمان نیز آن سرقت را به عنوان بزرگترین سرقت هنری در تاریخ مدرن یاد می نمایند.

منبع: همگردی

به "یک گنجینه از سکه های طلای تاریخی از موزه ای در آلمان به سرقت رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گنجینه از سکه های طلای تاریخی از موزه ای در آلمان به سرقت رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید