4 میلیون آمریکایی با خطر قتل عام کرونا روبرو اند، فراموش شدگان در 5 قلمرو ایالات متحده

به گزارش وبلاگ کانادا، دولت آمریکا با اتخاذ سیاست بی تفاوتی و پنهان کاری درباره آمار مبتلایان به کرونا در پنج قلمرو این کشور، عملاً 4 میلیون جمعیت این مناطق را در معرض قتل عام از طریق این ویروس قرار داده است.

4 میلیون آمریکایی با خطر قتل عام کرونا روبرو اند، فراموش شدگان در 5 قلمرو ایالات متحده

گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ کانادا-حسین ارجلو؛ شیوع ویروس کرونا در آمریکا نشان داد که توان مدیریتی این کشور، در مهار این بحران با ادعای مقامات کاخ سفید، فرسنگ ها فاصله دارد. ایالات متحده در حال حاضر با بیش از 400 هزار بیماری کرونایی و نزدیک به 13 هزار نفر فوتی، در صدر لیست آلوده ترین کشورها به کووید 19 است.

بااین حال به نظر می رسد که اوضاع در این کشور مدعی علم و تکنولوژی رو به وخامت می رود چراکه ازنظر دونالد ترامپ، مرگ 200 هزار آمریکایی با توجه به پیش بینی امپریال کالج لندن مبنی بر جان باختن 2.2 میلیون نفر براثر ویروس کرونا یک سناریو مطلوب است!

در شرایطی که به بیمارستان های آمریکا از کمبود مفرط امکانات و تجهیزات پزشکی همچون ماسک های محافظتی و دستگاه تنفس مصنوعی رنج می برند و مقامات نیویورک به دلیل افزایش تصاعدی آمار جان باختگان چاره ای جز دفن اموات در پارک های این شهر نمی بینند، نمی توان رنج و دردی که 4 میلیون آمریکایی در پنج محدوده سرزمینی این کشور را که نام فراموش شدگان را باید بر آن ها نهاد، تصور کرد.

4 میلیون آمریکایی در 5 قلمرو این کشور حق انتخاب رئیس جمهور ندارند! / دموکراسی به سبک یانکی ها

آمریکا افزون بر 50 ایالت، بر پنج قلمرو شامل جزایر پورتوریکو، گوآم، ماریانای شمالی، ویرجین و ساموآ حاکمیت دارد که دارای ساکنان دائمی هستند. مردم این مناطق، از ابتدایی ترین حقوق خود همچون شرکت در انتخابات ریاست جمهوری محروم اند، فاقد نماینده در سنای آمریکا هستند و تنها یک عضو در مجلس نمایندگان آمریکا دارند که حق رأی در صحن علنی ندارد. تحقیرآمیزتر اینکه ساکنان این مناطق اگر بخواهند به آمریکا مهاجرت نمایند، باید فرایند مهاجرت را طی نمایند و هزینه 700 دلاری برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی را بپردازند.

آمریکایی هایی که آمریکایی نیستند!

در حالت عادی، صدای این افراد به جایی نمی رسد و حالا که کرونا به همه کشورها و قلمروهای دنیا سرایت نموده، سلامت ساکنان این مناطق به شدت در معرض تهدید است. وقتی بیمارستان های نیویورک از فرماندار ایالت اورگان، 140 دستگاه تنفس مصنوعی قرض می گیرند و ترامپ به فرمانداران این کشور توصیه می نماید که منتظر ارسال دستگاه های تنفس مصنوعی و دیگر امکانات از طرف دولت فدرال نباشند، به طریق اولی تکلیف کسانی که تنها به اسم، زیر پرچم آمریکا هستند و عملاً شهروند این کشور محسوب نمی گردد، معلوم است.

انتقال یک جان باخته بر اثر کرونا در آمریکا به سردخانه

حتی آمار دقیقی از تعداد افراد مبتلا به کرونا در این مناطق در دسترس نیست و دولت آمریکا عامدانه، تعداد بیماران را مخفی می نماید؛ بیمارانی که آمار آن ها در داخل خاک آمریکا نیز بنا به گزارش نیویورک تایمز، پنج برابر کمتر گزارش می گردد. مسئولان بیمارستان های آمریکا و کارشناسان بهداشت عمومی و پزشکان می گویند که آمار رسمی دولت از تعداد بیمارانی که جان خود را تا به امروز دست داده اند، شامل همه جان باختگان نمی گردد. به بیان دیگر، آمار تلفات ویروس کووید-19 در این کشور از آمارهای رسمی بسیار بالاتر است. این آمار موجب می گردد که مردم درک محدودی از تلفات واقعی کرونا داشته باشند و درنتیجه، آن را به اندازه کافی جدی نگیرند.

احتمال مرگ 2,2 میلیون آمریکایی بر اثر کرونا / اروپا بی سابقه ترین محدودیت های تاریخ مدرن این قاره را کلید زد

کمبود امکانات و منابع پزشکی و تصمیم گیری های جزیره ای که در ایالت های مختلف اجرا شده، در این موضوع دخیل بوده است. عوامل دیگری همچون سیستم غیر یکپارچه گزارش آمار فوتی های کرونا و کمبود مداوم آزمایش ها موجب شده که بعضی ایالت ها و شهرستان ها در ارائه آمار، قصور داشته باشد. به عنوان نمونه، به دلیل کمبود کیت های تست کرونا، بعضی از جان باختگان کرونا، در لیست بیماران تنفسی قرار گرفته اند، درحالی که به دلیل کرونا فوت نموده اند.

آمارهای نامشخص

تنها آمار موجود، مربوط به پورتوریکوست که روزنامه نیویورک تایمز آن را 573 نفر آلوده به کرونا و 23 جان باخته ذکر نموده است. در گوام، 112 نفر مبتلا و 4 نفر فوتی، در ماریانای شمالی، هشت مورد ابتلا به کرونا و دو نفر جان باخته گزارش شده ولی در ویرجین و ساموآ، آمار دقیقی در دست نیست.

طبق آنچه در سایت وزارت بهداشت ساموآ آمده، تست افراد مشکوک به کرونا به نیوزیلند فرستاده شده و نشان می دهد که آمریکا هیچ کمکی به پیشگیری و درمان این بیماری در این منطقه نمی نماید.

تنها خبر مهمی که طی چند روز گذشته از این مناطق منتشرشده، مربوط به درخواست ناخدای ناو هواپیمابر تئودور روزولت برای قرنطینه کردن ملوانان مشکوک به کرونا در جزیره گوام است. ناخدای ناو روزولت در نامه خود به مارک اسپر، وزیر دفاع این کشور، خواهان انتقال همه سرنشینان این کشتی به جزیره گوام، واقع در اقیانوس آرام شده بود. ناو روزولت در حال حاضر در نزدیکی این جزیره مستقر است. این بدان معناست که نه فقط دولت، بلکه ارتش آمریکا نیز نگران سلامت مردم این جزیره به اصطلاح آمریکایی نیستند و این منطقه را بهترین نقطه برای سپری کردن دوره درمان در نظر گرفته اند. آمریکا در جزیره گوام یک پایگاه نظامی وابسته به نیروی دریایی دارد اما در پایگاه یادشده تخت به اندازه کافی برای اسکان همه سرنشینان این ناو وجود ندارد و چنانچه این تعداد ملوان مشکوک به کرونا که در حال حاضر حداقل 100 نفر هستند، در مکانی به جز پادگان مستقر شوند، احتمال سرایت بیماری به ساکنان این جزیره بسیار بالاست.

ناو هواپیمابر تئودور روزولت

در شرایطی که طبق دستورالعمل جدید به مراکز درمانی آمریکا، کرونایی های مبتلا به فلج مغزی، اوتیسم یا سندروم داون باید به حال خود رها شوند تا بمیرند و سالمندان نیز با عدم رسیدگی مکفی، چنین سرنوشتی دارند، طبعاً نمی توان و نباید از دولت و ارتش آمریکا انتظار مساعدت به مردم این پنج منطقه را داشت؛ جمعیت فراموش شده ای که با تراژدی بی تفاوتی کاخ سفید روبه رو شده اند و سرنوشت محتوم آن ها، تحقیر و قتل عام از طریق این ویروس مرگبار است.

انتهای پیغام/4106/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "4 میلیون آمریکایی با خطر قتل عام کرونا روبرو اند، فراموش شدگان در 5 قلمرو ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 میلیون آمریکایی با خطر قتل عام کرونا روبرو اند، فراموش شدگان در 5 قلمرو ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید