7 اپلیکیشن برتر برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه

به گزارش وبلاگ کانادا، احتمالا شما هم جمله 24 ساعت برای انجام کارهای روزانه خیلی کم است را از افراد زیادی تا به امروز شنیده اید. در بسکمک از موارد خود ما نیز این تجربه را داشته ایم که در طی یک روز نتوانستیم تمامی کارهای خود را انجام دهیم و یا آن ها را مدیریت کنیم. در چنین شرایطی متوجه می شویم که باید نحوه مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه را یاد بگیریم. از آن جایی که در عصر تکنولوژی هستیم و بسکمک از کارهای خود را به وسیله موبایل ها و اپلیکیشن های درون آن ها انجام می دهیم، پس چه بهتر که در راستای مدیریت کارهای روزانه نیز از اپلیکیشن های کاربردی کمک بگیریم. حال قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک گوشی موبایل تازه هستید، دکمه زیر مختص شماست.

7 اپلیکیشن برتر برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه

بهترین اپلیکیشن ها برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه

اگر شما هم از عقب افتادن کارهای خود و انتقال آن ها از روزی به رو دیگر خسته و کلافه شده اید، دیگر وقت آن رسیده که به سراغ اپلیکیشن های مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه بروید. در واقع بسکمک از ما در طی روز زمان کافی برای انجام کارهای مختلف را داریم ولی به دلیل عدم مدیریت زمان، نمی توانیم تمام کارهای خود را انجام دهیم. روش های مختلفی نیز برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه وجود دارد که افراد باید با توجه به روحیه و علاقه خود، بهترین روش را انتخاب کنند. پس ما در این مطلب به سراغ بررسی هفت اپلیکیشن مطرح در این حوزه می رویم تا از این پس بتوانید زمان خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید. هفت اپلیکیشن برتر برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه عبارتند از:

1) ATracker

ATracker یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای بررسی دقیق زمان مورد نیاز کارهای روزانه و سپس زمان صرف شده برای هر کار است. از طرف دیگر استفاده از آن بسیار آسان است و تنها نیاز است که در هنگام شروع هر فعالیت یک دکمه را در این اپلیکیشن فشار دهید و سپس در زمان اتمام و یا در زمان استراحت نیز زمانی که دستگاه در حال محاسبه است را متوقف کنید. در عین حال شما برای مشاهده فعالیت های اجرا شده خود در روزهای گذشته، باید به سراغ تقویم موجود در این اپلیکیشن بروید.

ATracker این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که در طی هر روز لیست فعالیت های آن روز را مشاهده کنند. علامت + نیز به شما کمک می کند تا کارهای نو را به روز و یا روزهای مورد نظر خود اضافه کنید. از دیگر مزیت های این اپلیکیشن باید به گزارش های منظم آن در رابطه با مقدار پیشرفت روزانه و یا هفتگی افراد اشاره کرد. حالا برای دانلود این اپلیکیشن با توجه به سیستم عامل گوشی موبایل خود از دکمه های زیر کمک بگیرید.

2) HustleMore

رعایت تعادل بین انجام کارهای شخصی و موارد مربوط به شغل هر شخص اصلا کار آسانی نیست. در بسکمک از موارد ما در طی روز به سراغ انجام دادن کارهای پیش پا افتاده می رویم و از انجام کارهای مفیدتر فرار می کنیم. اپلیکیشن HustleMore به شما کمک می کند تا تعادل را بین کار و زندگی خود ایجاد کنید. شما در این اپلیکیشن باید هر فعالیت را در یک دسته خاص مثل سرگرمی، کار، مطالعه و یا موارد دیگر قرار دهید.

سپس اپلیکیشن هر فعالیت را در ستون مربوط به خود قرار می دهد تا به خوبی متوجه شوید که در کدام بخش فعالیت های بیش تری دارید و یا چه مورادی فعلا برای امروز شما ضروری نیستند. برای شروع هر کار نیز زمان آن را در HustleMore ثبت می کنید تا در نهایت بتوانید یک گزارش کامل از کارهای روزانه خود و زمانی که برای آن ها صرف کرده اید، دریافت کنید. این اپلیکیشن در حال حاضر فقط مختص به گوشی های اندوریدی ساخته شده است.

3) Way of Life

اگر تعداد کارهای روزانه شما بالاست، بهتر است که به سراغ اپلیکیشن Way of Life بروید. هدف اول این برنامه ایجاد عادت هایی برای مدیریت کارهای طولانی در افراد مختلف است. اگر به تصویر بالا دقت کنید، قطعا غرق در طراحی ساده و البته زیبای Way of Life خواهید شد. افزودن کارهای روزانه در این برنامه بسیار ساده است و این بخش به شکلی طراحی شده تا کاربران بتوانند در سریع ترین زمان ممکن تمامی کارهای یک روز خود را در آن ثبت کنند.

از دیگر نکات آن باید به ثبت کردن عادت های خوب و بد اشاره کرد. شما می توانید عادت های بد خود را در این برنامه بنویسید و دقت کنید که این کارها را کمتر انجام دهید و عادت های خوب را نیز در آن ثبت کنید تا آن ها را تکرار کنید. به همین سادگی شما می توانید کاهای روزانه خود را بهتر مدیریت کنید. در عین حال اگر نیاز دارید که تاریخچه کارهای گذشته خود را بررسی کنید، به سراغ بخش Trend بروید. اکنون برای دانلود این اپلیکیشن کاربردی از دکمه های زیر استفاده کنید.

4) 24 Hours

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که این برنامه فقط مختص گوشی های موبایل اندرویدی است. 24 Hours ادعا می کند که با استفاده از آن می توانید از 24 ساعتی که در طی یک شبانه روز در دسترس دارید، نهایت استفاده را ببرید. در عین حال بررسی پیشرفت شما در طی هر هفته و یا هر ماه به راحتی از طریق این برنامه انجام می شود و شما می توانید از گزارش های ارائه شده از طریق آن استفاده کنید.

با باز کردن این اپلیکیشن می توانید مقدار ساعت و دقیقه به جای مانده تا اتمام هر روز را ببینید و این کار باعث می شود که کم تر وقت خود را صرف کارهای بی فایده کنید. شما می توانید برنامه کارهای تکراری هر روز خود را یک بار در برنامه ثبت کنید و سپس در تمامی روزها آن ها را زیر نظر داشته باشید. در نهایت برای مدیریت بهتر کارها، تمامی فعالیت های خود را در دسته بندی درست قرار دهید. به همین سادگی!

5) Timecap

افراد زیادی با اختلال ADHD درگیر هستند و همین اختلال باعث می شود که انجام کارهای روزانه و تمرکز کامل روی آن ها برای چنین افرادی سخت باشد و به همین دلیل نتوانند کارهای خود را به خوبی مدیریت کنند و در نهایت نیز نتوانند همه کارها را انجام دهند. اگر به تصویر بالا دقت کنید، یکی از شعارهای اپلیکشن Timecap تبدیل اختلال ADHD به یک مزیت است و در واقع منظور Timecap این است که شما می توانید چنین اختلالی را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید و کارها و فعالیت های خود را به خوبی و درستی انجام دهید.

از دیگر اهداف این برنامه کمک به شما برای تکرار عادت های خوب و همچنین ترک کردن عادت های بد است. شما می توانید فعالیت های بزرگ خود را به فعالیت های کوچک تر تقسیم کنید تا با انجام هر یک از این فعالیت های کوچک انگیزه لازم برای ادامه راه را دریافت کنید و در عین حال مسیر رسیدن به هدف را برای خود هموارتر کنید. این اپلیکیشن هم در آیفون ها و هم در گوشی های موبایل اندرویدی قابل دانلود و استفاده است.

6) Blocos

اگر در پی مجموعه ای کامل از ویژگی ها و امکانات برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه در قالب یک اپلیکیشن هستید، پیشنهاد ما به شما اپلیکیشن Blocos است. احتمالا با شنیدن روش کار این اپلیکیشن برای مدیریت فعالیت ها تعجب خواهید کرد. Blocos به شما کمک می کند تا فعالیت های روزانه خود را با تقسیم کردن زمان به بلوک های 10 دقیقه ای مدیریت کنید.

پس شما برای هر یک ساعت شش بلوک در اختیار دارید. در عین حال نیاز نیست که برای انجام یک کار دو ساعته دوازده بلوک را یک به یک علامت گذاری کنید؛ زیرا شما می توانید برای انجام چنین کارهایی هر ردیف که نشان دهنده یک ساعت است را علامت بزنید. استفاده از رنگ های مختلف در آن به شما کمک می کند تا از کار کردن با آن لذت ببرید و همه چیز را با این اپلیکیشن مدیریت کنید. این برنامه همچنین دارای یک تایمر Pomodoro داخلی برای افزایش تمرکز افراد روی یک فعالیت است.

7) MyRoutine

کاربران اپلیکیشن MyRoutine اصولا افرادی هستند که از زمان بیدار شدن تا زمان خوابیدن خود به یک برنامه منظم نیاز دارند و در عین حال به آن برنامه عمل می کنند. پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زمان زیادی را صرف نوشتن برنامه های آینده خود می کنید ولی در نهایت به برنامه خود عمل نمی کنید، این اپلیکیشن اصلا برای شما مناسب نیست.

در صفحه اصلی این برنامه می توانید برنامه هفتگی و یا روزانه خود را تنظیم و سپس مشاهده کنید. از دیگر نکات جالب اپلیکیشن MyRoutine باید به گزینه یادآوری کارهای روزانه اشاره کرد که باعث می شود شما هیچ کاری را از قلم نیاندازید و هر فعالیت را در زمان پیش بینی و تنظیم شده انجام دهید. رنگ ها و علائم نیز تلاش می کنند تا به شما نشان دهند که چه مقدار از کارهای خود را انجام داده اید و چه اندازه از آن ها هنوز تمام نشده است.

مدیریت کارهای روزانه فقط با کمک اپلیکیشن ها

بسکمک از ما مشکل کمبود زمان برای انجام کارهای روزانه خود را داریم و همیشه تصور می کنیم که اگر یک شبانه روز به جای 24 ساعت، 48 ساعت و یا حتی بیش تر بود، قطعا به تمامی کارهای خود به خوبی می رسیدیم و دیگر مدیریت کردن آن ها برای ما سخت نبود. با این وجود اگر صادقانه به این موضوع نگاه کنیم، مشکل بیشتر ما کمبود وقت نیست و در واقع مشکل اصلی عدم توانایی ما در مدیریت زمان است. هدف ما نیز در این مطلب جامع معرفی اپلیکیشن هایی کاربردی در راستای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه بود. از نظر شما کدام اپلیکیشن در این لیست کاربردی تر به نظر می رسد؟ شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ کانادا مگ در میان بگذارید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ

به "7 اپلیکیشن برتر برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اپلیکیشن برتر برای مدیریت و سازماندهی کارهای روزانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید